Të shtunën zyrtarisht hapet medreseja e mesme Alaud-din

Gjilan -Hapja solemne e medresesë së mesme Alaud-din në Gjilan bëhet këtë të shtune në prani të shumë mysafirëve dhe personaliteteve nga Kosova e Turqia.

Bekir Bozdag zëvendëskryeministër i Turqisë është i ftuar nderi i cili do të shoqërohet nga Naim Tërnava dhe përfaqësues nga Qeveria e Kosovës e deputet të Parlamentit të Kosovës .

Kryetari i Bashkësisë Islame në Gjilan Mustafë Bajrami tha për rajonipress se kjo ngjarje është e një rëndësie të veçantë pasi hapja e saj po bëhet në muajin e Ramazanit.

Hapja solemne bëhet duke filluar nga ora 11.00 ditën e shtunë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).