Të gjitha rrethanat na thonë se Nisma shkon e vetme në zgjedhje

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Social Demokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë se bazuar në deklarimet e partive politike shpërndarja e Kuvendit dhe zgjedhjet e parakohshme nuk kanë alternativë.

Sipas tij, ka pak apo hiq gjasa për formimin e një qeverie teknike.

Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, Krasniqi ka bërë me dije se të gjitha rrethanat thonë që Nisma do të garojë e vetme në zgjedhjet e parakohshme.

Ai ka treguar se në këto zgjedhje presin që qytetarët ta vlerësojnë punën e Nismës në qeverisje dhe programin e saj zgjedhor socialdemokrat.

Sipas Krasniqit, Nisma nuk vendos vija të kuqe për asnjë parti që mund t’i fitojë zgjedhjet.

Ai ka shprehur bindjen se ndryshimi në Kosovë vjen me Nismën Socialdemokrate.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).