Tahiri: LDK deshi ta bëjë ‘Republika Sprska-n’ brenda Kosovës

Ministri i Drejtësisë në Debat Plus në RTV Dukagjini ka thënë se Qeveria e Isa Mustafës me veprimet e saj ka tentuar ta bëjë ‘Republika Srpska-n’ brenda Kosovës. Kjo Qeveri sipas Tahirit i ka shkaktuar dëm Kosovës me 50 milionë euro me borxhe ndaj Bechtel Enca-s.

Kjo sipas Tahirit ka ndodhur në kohën kur ministër i Financave ishte Avdullah Hoti. Këto deklarata Tahiri i ka thënë duke replikuar me përfaqësuesin e LDK-së Driton Selmanaj i cili ka akuzuar PDK-në si bashkëpjesëmarrëse në nënshkrimin e marrëveshjes për Asociacionin e Komunave Serbe.

Tahiri po ashtu tha se është e pavërtetë që Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje për shkak të ftesës nga Gjykata Speciale.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).