Surdulli: Viti 2012, vit i sfidave dhe i sukseseve të mëdha

Gjilan – Shaip Surdulli ka thënë se e kanë përmbyllur edhe një vit në rrugëtimin e përbashkët për krijimin e kushteve më të mira për të gjithë qytetarët e komunës. Ky vit ishte një vit i sfidave, përpjekjeve dhe sukseseve të mëdha ka thënë ai.

Kreu i Kamenicës Shaip Surdulli duke uruar të gjithë qytetarët e Kamenicës për përkrahje e mbështetje në vitin 2012 ka thënë se qytetarët janë faktori kyç dhe kryesor që ne gjatë këtij viti kemi arritur të realizojmë synimet tonë. “Së bashku me qytetarët e Kamenicës po e përmbyllim edhe një vit në rrugëtimin tonë të përbashkët për krijimin e kushteve më të mira për të gjithë qytetarët e komunës. Ky vit ishte një vit i sfidave, përpjekjeve dhe sukseseve të mëdha” ka përkujtuar Surdulli.

Surdulli ka thënë se projektet e realizuara i anë aprovuar bashkërisht.” E dimë që keni nevojë edhe për projekte të tjera, dhe ne do të angazhohemi që t’i realizojmë ato brenda mundësive tona buxhetore. Ju qytetarë mund të ndihmoni shumë në realizimin e projekteve që i keni propozuar, duke e paguar tatim në pronë, ku mjetet e juaja ju kthehen me projekte të realizuara” ka shtuar Surdulli i cili ka shtuar se viti 2012 ishte i begatshme sepse në Kamenicës janë ndërtuar rrugë, shkolla, kanalizime, trotuare, shkolla, e shumë projekte tjera që janë përkrahur e ndihmuar edhe nga ndërkombëtarët./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).