Supa me hudhër e cila shëron gripin e kësaj stine

Gripi është gjëja më e mërzitshme që mund t’i ndodh dikujt gjatë sezoni të dimrit.

Sipas studimeve të fundit nga Universiteti Shtetëror i Uashingtonit hudhra ndaj gripit ka një efekt më të madh se një antibiotik.

Ky zbulim erdhi pasi kur hudhra shtypet efekti i saj është shumë i madh, kështu duke ndihmuar në uljen e kolesterolit, në parandalimin e mpiksjes së gjakut e shumë gjëra të tjera.

Dhe supa me hudhër është medikamenti më i mirë për gripin sezonal, gjithçka që nevojitet është të gatuhet supa në kushte shtëpiake mos të jetë e gatshme dhe t’i shtypim hudhër, po ashtu mund t’i shtojmë edhe qepë dhe limonë që të jetë sa më e shëndetshme.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS