Strakosha e prek topin me duar jashtë zonës, gjyqtari e ndëshkon vetëm me karton të verdhë

Thomas Strakosha ka rrezikuar që të ndëshkohet me karton të kuq në ndeshjen që po zhvillohet në “Olimpico”, mes Lazios dhe Milanit.

Po zhvillohej minuta e shtatë e ndeshjes kur portieri shqiptar luajti me duar jashtë zonës së rreptësisë, shkruan Gazeta Express.

“Rossonerët” kërkuan që Strakosha të ndëshkohej direkt me karton të kuq, por kështu nuk mendoi edhe gjyqtari kryesor i këtij takimi, Marco Guida.

Guida e ndëshkoi vetëm me karton të verdhë 27-vjeçarin.

Milan call for red card for Strakosha denied in the 7th minute by Guida pic.twitter.com/r95X1tu5J7

— III (@Semprista) April 24, 2022
/Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS