Sovrani ka folur dhe ka përcaktuar rregullat e demokracisë për qeverisjen e vendit përmes votës

Nga Arbër Ismajli – Deformimin e vullnetit qytetarë mund ta bëjnë vetëm ata që pushteti u duhet mbulesë për mos gatishmëri për përballjen me problemet e mëdha të shoqërisë.

Klasa politike që nuk është e zonja të mbajë hapin e kërkesave të shoqërisë merr ndëshkimin qytetarë përgjithmonë!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).