Sot vranët dhe më freskët

/ 1 minutë lexim
KKVITI

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-24 gradë Celsius.

ARKATANA

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-2m/s. /Telegrafi/