UBT

Sot vranët dhe me diell, fundjava me rritje të temperaturave

/ 1 minutë lexim
RCCOLA

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-22 gradë Celsius.

Eco Higjiena

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit e lehtë deri mesatare.

Ndërkaq, për fundjavë parashihet me rritje të temperaturave. /Telegrafi/