Sokoli nuk ndalet as të dielave, inspekton punimet në ujësjellësin e Letnicës

Viti – Ndonëse dita e diell është ditë pushimi, kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti në vend të pushimit ka inspektuar punimet qe po zhvillojnë në ndërrimin e gypit të ujësjellësit të Letnicës.

Ky gyp është vendosur dekada më parë dhe vlerësohet si shumë i dëmshëm për shëndetin e njeriut pasi që është nga asbest betoni./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).