Sokol Haliti uron vitiasit për ditën e Çlirimit

Viti – Sot pas gjithë këtyre viteve ne kemi arritur progres dhe suksese të shumta, por natyrisht se mbetet edhe shumë punë për të bërë që të kemi një të ardhme më të ndritur për të gjithë ne në familjen e madhe Evropiane”, thuhet ndër tjerash në urimin e Sokol Halitit.

Urimi i kryetarit Haliti me rastin e 14 Qershorit-Ditës së Çlirimit të Vitisë
“Të nderuar qytetarë të komunës së Vitisë, kam nderin që sot të ju uroj 14 Qershorin-Ditën e Çlirimit të Vitisë. Për herë të parë në këtë datë pas pushtimit serb qytetarët vitias para 19 viteve u ndien të lirë dhe të sigurt në vendin e tyre.

Sot pas gjithë këtyre viteve ne kemi arritur progres dhe suksese të shumta, por natyrisht se mbetet edhe shumë punë për të bërë që të kemi një të ardhme më të ndritur për të gjithë ne në familjen e madhe Evropiane”, thuhet ndër tjerash në urimin e Kryetarit Haliti./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).