Sokol Haliti nuk ndalet, bashkë me qytetarët largon bërllogun

Viti – Sokol Haliti i prinë serish një aksioni për largimin e deponive ilegale të mbeturinave duke treguar kështu përkushtimin ndaj qytetit të tij, ndaj qytetareve dhe ndaj votuesve.

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti mbetet i përkushtuar të largoj deponitë ilegale të mbeturinave në këtë komunë.

Për këtë arsye edhe këtë fundjavë ai përvjeli mangët dhe së bashku me punëtorët ambiental filluan aksionin për largimin e një deponi të madhe të mbeturinave që ishte krijuar nga qytetarët e pandërgjegjshëm përgjatë rrugës që lidh fshatrat Smirë, Drobesh e Kabash, konkretisht në dalje të qytetit të Vitisë.

Përndryshe Kryetari Haliti ka shpallur vitin 2018- Vit ambiental dhe u zotua se do të punohet shumë në krijimin e mjediseve të pastra./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).