Smajli arrin në Shkodër, vazhdon “rrugëtimin e lirisë”

Pasi mbërriti në Portin e Durrësit disa ditë më parë, publicisti Maxhun Smajli ka vijuar marshimin e tij në këmbë drejt veriut. Ai arriti të martën paradite në Shkodër. Publicisti me banim ne Gjermani, nisi në muajin prill rrugëtimin e lirisë nga një qytet gjerman me destinacion përfundimtar Kosharen, në Kosovë, raporton Top Channel.

Këtë udhëtim ai e bën për nderë të 100-vjetorit të pavarësisë, si dhe për nderë të vendeve që morën pjesë në fushatën e bombardimeve ndaj Serbisë, që solli çlirimin e Kosovës.

Smajli, 48 vjeç, ka festuar ditëlindjen tij pak ditë më parë dhe duke udhëtuar në këmbë do e mbyll këtë rrugëtim pas pak ditësh në Koshare të Kosovës, duke vendosur aty një flamur të madh kuq e zi. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).