Sky Sport: Skuadra e Premierligës futet në garë për Brojën

E ardhmja e Armando Brojës po shndërrohet në një “telenovelë” me shumë seri.

Së fundmi ka qenë “Sky Sports”, ku ka shkruar për sulmuesin shqiptar, duke bërë me dije, se Newcastle është futur fuqishëm në garë për bomberin kuqezi, dhe fillimisht kërkon të sigurojë shërbimet e Brojës, qoftë edhe si huazim.

Broja është shumë i vlerësuar te Chelsea dhe ka ende katër vite të tjera për të përfunduar kontratën e tij në “Stamford Bridge”, por është e paqartë nëse ai është në planet e Tuchel për sezonin e ardhshëm.

Vlen të theksohet se për Brojën, ka pasur interes edhe nga klubet të tjera të rëndësishme si Arsenal,Notingham Forest, Napoli, Dortmund, West Hem, Ajax, Milan, etj…

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS