“Skënderbeu” shënon ditën e shkollës

Gjilan- Me aktivitete të ndryshme kulturore është shënuar dita e shkollës fillore “Skënderbeu” në fshatin Hogoshtë.

Në këtë shënim solemn ka marrë pjesë edhe kryetari i Komunës Shaip Surdulli, zyrtarë të arsimit si dhe përfaqësuesit e shkollës fillore nga Prekazi, ku kjo e fundit është në binjakëzim me shkollën fillore të Hogoshtit.

Qemajl Biqku, drejtor i shkollës fillore “ Skënderbeu” në Hogosht, pasi përshëndeti të pranishmit ka folur edhe për historikun e kësaj shkolle.

Ndërsa, Kreu komunal i Kamenicës Shaip Surdulli, ka përshëndetur gjithë të pranishmit e njëherit u ka uruar ditën e shkollës.

Po ashtu Surdulli, të pranishmit i ka njoftuar për aprovimin e projektit për renovimin e kësaj shkolle pasi që pritet vetëm realizimi i tij, i cili projekt është financim i Komisionit Evropian.

Në fund, nga nxënësit e kësaj shkolle është paraqitur një program i pasur kulturo-argëtues./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).