Skandaloze: VV tenton ta kontrabandojë rastin e Stublinës, krim institucional mbi fshatin pitoresk

Gjilan – Ndonëse është refuzuar nga Komiteti për politikë dhe financa, asambleistët e LVV po tentojnë sot ta kontrabandojnë rastin e lopëve të ngordhura për ta futur në rend të ditës votimin e saj në Kuvend. Banorët e Stublinës e kanë quajtur këtë iniciativë krim institucional.

LVV me çdo kusht po insiston që sot në Kuvendin komunal ta kontrabandojë propozimin saj për lokacionin e lopëve të ngordhura i paraparë për dislokim në fshatin Stublinë.

Banorët e Stublinës e kanë quajtur krim institucional dhe me paramendim për ta shkatërruar njërin nga fshatrat më piktoreske dhe me gjelbërim masiv.

LVV po bënë një krim të menduar mirë janë shprehur banorët. Ende nuk është e qartë nëse do të futet në rend të ditës kjo pikë, por stublinasit janë betuar se kjo iniciativë do të jetë e vdekur dhe e parealizueshme./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS