S’ka vërshime pas shiut në Kosovë

Në 24 orët e fundit ka rënë më shumë shi në Kosovë.

Pavarësisht reshjeve nuk ka pasur vërshime ose ndonjë emergjencë tjetër.

“S’ka vërshime, s’kemi asnjë njoftim deri në këto momente”, ka thënë Fadil Kodra, drejtor në Agjencionin për Menaxhimin e Emergjencave, njofton Klan Kosova.

Instituti Hidrometrologjik ditë më parë kishte njoftuar se do të ketë reshje më të dendura të shiut dhe si pasojë mund të ketë edhe vërshime.

Bazuar në këtë njoftim komunat e Kosovës kanë marrë masat për ta tejkaluar situatën edhe në rast krize.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).