Sinani nënshkruan projekte për të furnizuar me ujë të pijshëm disa fshatra të Kamenicës

Kamenicë – Të premten Begzad Sinani ka qëndruar në Ministrinë e Planifikimit Hapësinor, Mbrojtjes e Mjedisit ku së bashku me Ferat Shalën, ka nënshkruar memorandumin për financimin dhe përfundimin e projekteve për furnizim me ujë të pijshëm për projektet: Ujësjellësi në Koretin 43 000 €, Ujësjellësi në Koperrnicë, Kolloleq dhe Shipashnicë e Epërme 83 000 €.

Pastaj intervenimi në rrjetin e trajtimit të ujërave të zeza në Shipashnicë të Epërme e Karaqevë e Poshtme. “Do të përmbush një nga një të gjitha premtimet e dhëna para qytetarëve” ka shkruar Sinani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).