Sinani dhe Gammon flasin për projekte të përbashkëta

Kamenicë – Koloneli Gammon, komandanti i KFOR -it, Sektori Amerikan, vizitoi të premtën komunën e Kamenicës.

Kryetari i Komunës, Begzad Sinani ka pritur në takim miqësor komandantin e KFOR-it kolonelin Gammon dhe e njoftoi atë për gjendjen e sigurisë në komunën e Kamenicës, po ashtu për projektet e realizuara.

Koloneli Gammon pasi u informua për projektet dhe qytetin e Kamenicës përgëzoi kryetarin për punët e bëra.

Ai tha kjo është vizita ime e parë pas marrjes së detyrës dhe besoj se do të kemi bashkëpunim në mes të KFOR-it dhe komunës.

Pas takimit Sinani së bashku me kolonelin Gammon vizituan qytetin./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).