Fundamenti

Simone Inzaghi i kënaqur me përparimin e Kristjan Asllanit, por ia kujton që nuk është njëjtë Interi dhe Empoli

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Kristjan Asllani është aktivizuar kundër Salernitanës dhe bëri një ndeshje të mirë, duke e ndihmuar Interin të arrinte fitore me rezultat 4-0.

Ai u fut në minutën e 54-të dhe trajneri Simone Inzaghi ka folur për “DAZN” në lidhje me paraqitjen e tij.

Edhe pse e lavdëroi, ai tha se të luash te Interi nuk është njësoj si të luash te Empoli.

Mobi Casa

“Asllani? Po punon shumë mirë, duhet të vazhdojë kështu. Është një lojtar që po rritet”.

“Është e qartë që të luaj me Interin nuk është si të luash me Empolin. Por është duke u rritur jashtëzakonisht shumë”, ka thënë Inzaghi.

Interi me këtë fitore mori kreun e renditjes ku së bashku me Milanin kanë nga 18 pikë. /Telegrafi/