Shumica e fshatrave të Artanës pritet të asfaltohen këtë vit

Gjilan – Po vazhdojmë që ta rregullojmë infrastrukturën rrugore dhe presim që shumica e fshatrave në komunën e Novobërdës në këtë vjeshtë të jenë të asfaltuara e gjithë kjo sipas planit dhe prioritetit që i kemi bërë në fillim të këtij viti ka thënë kreu i Artanës.

Kryetari i Komunës së Novobërdës ka vizituar fshatin Llabjan dhe me këtë rast ka parë edhe punimet që po bëhen në rregullimin e rrugës në këtë fshat.

“Po vazhdojmë që ta rregullojmë infrastrukturën rrugore dhe presim që shumica e fshatrave në komunën e Novobërdës në këtë vjeshtë të jenë të asfaltuara e gjithë kjo sipas planit dhe prioritetit që i kemi bërë në fillim të këtij viti. Shumica e investimeve kapitale të planifikuara janë të realizuara dhe në fund na mbetet që para dimrit t`i rregullojmë rrugët në të gjitha fshatrat, dhe aty ku ka kushte për shtrirjen e asfaltit do të asfaltohet, kurse ne fshatrat ku ka mbetur që të investohet edhe më shumë do të bëhen mbushje dhe rregullimin e tyre dhe të vazhdojmë pastaj ne vitin vijues” ka thënë kreu i Artanës.

Gjatë vizitës ai ka vizituar edhe disa fermer dhe pemëtarë më të suksesshëm nga ky fshat dhe ka biseduar për mundësit e rritjes së prodhimtarisë dhe rritjes së punësimit të një numri më të madh të punëtorëve në fermat dhe në plantacionet e tyre. /rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).