Shumë fshatra të Vitisë do të mbesin pa energji elektrike

Gjilan – Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Mogillë, Kabash, Rafshinë,Bozovik, Shoshar, Debellde dhe Binqça. Arsyeja e ndërprerjes: Shtrëngimi i përçuesve dhe ndërrimi izolatorëve.

Më 03.07.2018 në TS 35/10 kV Rrafshina do të ndërprehet. Dalja 10 kV Stublla (Kodi: 61067001) prej orës 10:00 deri në ora 14:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Stublla, Vërbovci, Gërnçari, Podgorci, gurthyesi – MISINI, gurthyesi-BENTAKOSI I RI, gurthyesi-MOGILLTE, fabrika – Ujësjellësi dhe Godeni. Arsyeja e ndërprerjes: Shtrëngimi i përçuesve dhe ndërrimi i izolatorëve

Më 03.07.2018 në TS 35/10 kV Rrafshina do të ndërprehet: Dalja 10 kV Binqa (Kodi: 61067008) prej orës 10:00 deri në ora 14:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Mogillë, Kabash, Rafshinë, Bozovik, Shoshar, Debellde dhe Binqça.
Arsyeja e ndërprerjes: Shtrëngimi i përçuesve dhe ndërrimi izolatorëve./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).