UBT

Shtyhet nënshkrimi i kontratës së re

/ 1 minutë lexim

Gianni De Biasi dhe Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) do të takohen të enjten. Ishte vendosur që marrëveshja të nënshkruhej të mërkurën (sot) dhe italiani ka ardhur në Shqipëri, por për arsye që nuk dihen, presidenti i FSHF-së, Armando Duka i ka kërkuar Gannit të presë.

Të enjten trajneri dhe presidenti i FSHF-së do të prezantojnë kontratën e re dhe do të drekojnë së bashku.

UBT

De Biasi do të rinovojë edhe për dy vjet të tjera me Shqipërinë , ku me kontratën e re do të përfitojë 10 për qind rritje rroge. /Tribuna/Telegrafi/