Shtatë të shëruar dhe 38 raste pozitive me COVID 19 në Kamenicë

Kamenicë – Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se në 24 orët e fundit në Komunën e Kamenicës, 38 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe shtatë të tjerë janë shëruar.

Bilanci me COVID-19 në komunën e Kamenicës:
– 1323 raste të identifikuara,
– 942 të shëruar plotësisht,
– 332 raste aktive,
– 49 të vdekur.

Mbaj distancën, përdor maskën dhe pastro duart! Ruani vetën dhe të tjerët!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS