Shkoi si 4-vjeçare në Australi, kosovarja Anida Hanxhiu, tani një endokrinologe e specializuar

Anida arriti të arsimohet në nivele të larta, duke specializuar së fundmi edhe në endokrinologji në Departamentin e Shëndetësisë së Australisë.

Anida Hanxhiu emigroi si 4-vjeçare bashkë me familje në shtetin e Australisë për një jetë më të mirë dhe mundësi më të mëdha, shkruan albinfo.ch.

Duke qenë se Australia ofron shumë mundësi shkollimi, Anida nuk humbi rastin dhe arriti të arsimohet në nivele të larta, duke specializuar së fundmi edhe në endokrinologji.

Për specializimin e saj kanë njoftuar me shumë krenari familjarët e saj të cilët e kanë uruar Anidën.

“Urime, vajza ime e bukur, për mbarimin e specializimit, të uroj gjithë të mirat në jetë DR. ANIDA HANXHIU na bëri prindërit më krenarë, të duam shumë”, ka shkruar e ëma e Anidës. /Albinfo.ch

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS