Hidromorava

Shkodran Mustafi merr vendimin e papritur në karrierë

/ 1 minutë lexim
RCCOLA

Mbrojtësi shqiptar që luajti për Gjermaninë, Shkodran Mustafi ka vendosur t’i jap fundës karrierës së tij futbollistike.

Mustafi, pritet të bëhet asisent i trajnerit Bilal Yalcinkaya te Kombëtarja e u-17të të Gjermanisë.

Uji Dea

Mbrojtësi 32-vjeçar, ka luajtur për shumë klube me emër si Evertoni, Sampdoria, Valencia, Arsenal, Schalke dhe klubi i tij i fundit ishte Levante.

Mustafi, ështe edhe lojtari i parë me prejardhje shqiptare që ka fituar Kupën e Botës, të cilin e fitoi me “Die Mannschaft” në vitin 2014 në Brazil./IndeksOnline/