Shengyl Imami pas 40 vitesh i dhuron transparentin e parë FC Prishtinës

Shengyl Imami i ka dhuruar klubit të Prishtinës me rastin e 100 vjetorit të klubit, një transparent të cilin e kishte punuar me dorë para 40 vitesh. Ky transparent u shfaq në ditën e inkuadrimit të klubit KF Prishtina në Superligën e ish-Jugosllavisë.

Transparenti u shpalos për herë të parë në vitin 1983 në rrugët e qytetit të Prishtinës. Transparentin në fjalë, Imami kishte planifikuar që një ditë do të ja dorëzonte legjendës së klubit dhe kombit tonë z.Fadil Vokrri, për 100 vjetor të klubit mirëpo Zoti e morri më herët atë në botën e përhershme dhe këtë ëndërr nuk mund ta realizonte Shengyl Imami i cili Vokrrin e deshi më shumë se gjithëkë mbi këtë tokë. Shengyl Imami ishte edhe junior i KF Prishtina gjatë viteve 70-ta.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS