Selmani: Eqrem Kryeziu në prapaskenë punon për kryeministrin Thaçi

Prishtinë, 25 maj – Akuza të reja ndërmjet deputetëve të pozitës dhe opozitës. Myzejene Selmani nga Koalicioni Kosova e Re ka akuzuar Eqrem Kryeziun e LDK-së si njeri të krimit ekonomik, që në prapaskenë punon për kryeministrin Thaçi dhe se po i pengon puna që po bëhet në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë.

Ndërsa, deputeti Eqrem Kryeziu ka deklaruar se krejt kjo replikë me deputeten Selmani ka të bëjë me faktin se ai i ka përmendur një gjë, e cila e ka penguar deputeten. Faktin që ka ngritur shqetësimin për largimin nga puna të një zyrtari nga ministrja Mimoza Kusari-Lila e AKR-së. Kryeziu ka mohuar akuzat se në prapaskenë punon për kryeministrin e vendit, transmeton KTV.

Nga ana tjetër, në seancën e Kuvendit janë miratuar raporti i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale për vitin 2011, propozimi i Qeverisë lidhur me Listën për Rentat Minerare dhe është miratuar propozimi i Institutit Gjyqësor të Kosovës për emërimin e anëtarëve të Këshillit Drejtues të këtij institucioni. Gjithashtu janë miratuar pesë raporte vjetore të agjencive të ndryshme.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).