SC Gjilani zhgënjen

Malisheva ka shënuar fitore të rëndësishme në xhiron e 35-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Malisheva fitoi në udhëtim te Gjilani me rezultatin 4:3. Me këtë fitore skuadra e udhëhequr nga trajneri Arsim Thaçi, mban gjallë shpresat për t’i ikur barazhit.

Për Gjilanin dy gola i realizoi Gerhard Progni derisa me një kontribuoi Blerim Krasniqi. Te Malisheva nga dy gola i realizuan Ronald Sobowale dhe Albin Berisha.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS