Rrufeja vrau tri lojtare golfi

Berlin – Tri gra kanë vdekur nga goditja e rrufesë në qytetin gjerman Korbach, kurse një tjetër është transportuar për në spital dhe është në gjendje kritike, njoftoi policia lokale.

Sipas fjalëve të zëdhënësit të policisë, gratë me moshë nga 41 deri në 67 vjet ishin duke luajtur golf kur kishte filluar stuhia.

Për shkak të shiut të madh, ato u skajuan në një shtëpi nga druri, por rrufeja goditi pikërisht atë shtëpizë.

Identiteti i viktimave nuk është bërë i njohur.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS