Rrahje në Viti, policia arreston një të dyshuar, tjetri është në kërkim

Viti – Me datë 18.11.2017, rreth orës 08:20, Policia e Kosovës ka pranuar një informatë se një person gjendet në emergjencën Rajonale në Gjilan, ku ka kërkuar ndihmë pasi që ishte i lënduar nga një rrahje të shkaktuar nga persona të njohur për të.

Patrulla policore ka shkuar në Emergjencë dhe ka intervistuar viktimën e rastit. I njëjti ka deklaruar se është sulmuar fizikisht nga dy persona shqiptar shtetas të Kosovës nga Fshati Kabash, komuna e Vitisë.

Sipas viktimës personi i dyshuar fillimisht e ka kanos me armë e më pas i dyshimti tjetër djali i tij e kishte goditë me sëpatë në kokë viktimën, duke i shkaktuar lëndime trupore. Sipas viktimës nuk është shtënë me armë zjarri.

Motivi i rastit besohet të jetë se ata para disa muajve viktima kishte pas një zënkë me të dyshuarin

Personi i dyshuar L.M. është arrestuar dhe është sjell në stacionin policor në Viti, ndërsa i dyshuari tjetër T.M. gjendet në arrati për momentin.

Viktima është duke u kuruar në Emergjencën Rajonale në Gjilan, dhe është jashtë rrezikut për jetë njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).