RCCOLA

Rrahen tifozët rus e polak, ka edhe viktima!

/ 1 minutë lexim

Kampionati Evropian ka marrë një njollë të keqe në ditën e sotme pak para ndeshjes ndërmjet Polonisë dhe Rusisë.

Huliganët rus kanë provokuar tifozët polak te ura e Varshavës dhe në mes tyre kanë filluar tensionet.

Mobi Casa

Sipas mediave polake qindra tifoz të 2 palëve janë të shtrirë e të gjakosur dhe në mesin e tyre ka edhe viktima, e që deri tani raportohet për 1 të vdekur.

Policija ka ndërhyrë në këtë situatë, por se numri i madh i tyre që besohet të jetë 5 mijë ka vështirësuar qetësimin e situatës./indeksonline/