Rrahën policët, pranga dy personave

Policia në Podujevë ka arrestuar dy persona të dyshuar për veprën penale sulm ndaj personit zyrtar.

Rasti ka ndodhur në fshatin Brecë – komuna e Podujevës, ku përderisa policia ishte duke trajtuar një rast të lëndimit truporë, dy të dyshuar nuk kishin përfillur urdhrat e policit dhe për më tepër ata kishin shprehur agresivitet ndaj tyre duke fyer, kanosur dhe sulmuar fizikisht policët në detyrë.

Për t’iu përgjigjur një situate të tillë agresiviteti ndaj të dyshuarve policia ka përdorur mjetet ndërmjetëse dhe ka neutralizuar situatën duke vënë nën kontroll të dyshuarit, Rr. Fazliu, mashkull, 43 vjeç, dhe Rr. Fazliu, mashkull, 41 vjeç, ndaj të cilëve pas marrjes së autorizimit nga ana e Prokurorit Publik, u ka shqiptuar masën e arrestit policor prej 48 orës./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS