Ronaldon, kush e bëri të qajë?

Munich, 12 qershor – Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo pranon se Bayern Munich e la atë në lot sezonin e kaluar.

Ronaldo thotë se ai qau pas humbjes në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve kundër Bayernit nga gjuajtjet e penaltive.

I pyetur se kur ishte hera e fundit që ai bërtiti pas një ndeshjeje, Ronaldo u përgjigj “E mbaj shumë mirë. Ajo ishte pas ndeshjes kundër Bayern Munichut. Kjo ishte një ndeshje e rëndësishme … kam qarë shumë” tha Ronaldo.

Megjithatë, ish-yllin e Manchester Unitedit ky rezultat nuk e ka ndalur së dashuruari këtë lojë.

“Unë gjithmonë shikoj përpara. Çdo ditë. Atë ditë kur unë nuk e kam këtë motiv, unë do të iki”, përfundoi portugezi.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).