Rita Ora krijoi atmosferë fantastike në Tiranë

Qytetarë të shumtë janë mbledhur në sheshin “Skënderbej” në Tiranë për ta shijuar koncertin falas të këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora.

Mbrëmja nisi me performancën e disa prej zërave më të dashur të publikut shqiptar, si Ronela Hajati, Semi Jaupaj dhe Kida.

Por, atmosfera e vërtetë u ndez kur në skenë doli Rita e shoqëruar nga një grup kërcimtarësh.

Në pah dilte veshja e saj me ngjyrat e flamurit dhe shqiponja në mantelin e kuq.

Rita Ora zgjodhi ta niste koncertin me këngën “Ritual”, për të vijuar me “Body On Me”, e shumë prej hiteve të saj botërore.

Mbrëmja u shijua jo vetëm nga qindra qytetarë që u mblodhën në shesh por dhe nga vetë Rita Ora e cila u shpreh falënderuese ndaj publikut shqiptar.

Reklama
Rita Ora ka zgjedhur të vishet me ngjyrat kuqezi dhe motivet e flamurit shqiptar për performancën në Tiranë, ndërsa elektrizoi kryeqytetin. /TCH/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS