Rita Ora, ka pasur edhe të dashur shqiptar…?

Përfshirja e saj në skandalin me Rob Kardashian, ka bërë që mediat e huaja të numërojnë gjithë të dashurit e njohur deri tani të këngëtares shqiptare Rita ORA.

Para Robit, janë numëruar emrat si Drake dhe Bruno Mars. Madje, për Bruno Mars, ajo ka rrëfyer personalisht se kishte qenë një histori e bukur dashurie.

Por, një gjë që mediat e huaja nuk e kanë ditur është fakti se Rita në të kaluarën ka pasur edhe të dashur shqiptar.

Ajo, së bashku me motrën Elena, shpesh kanë vizituar Kosovën së bashku me prinderit dhe si adoleshente kanë shijuar jetën e natës nëpër lokalet dhe klubet e Prishtinës, natyrisht në shumë raste të shoqëruara edhe me të dashur shqiptar.

Madje, burime të sigurta pohojnë se motra e saj e madhe Elena ka qenë e lidhur me një personazh VIP të estradës kosovare.

Me siguri, asokohe, djemtë shqiptarë nuk e dinin se motrat “Sahatçiu” një ditë do të bëheshin “ORA” të famshme.

Rita është padyshim krenaria jonë shqiptare dhe dëshira jonë më e madhe do të ishte sikur ajo dhe e motra e saj të lidheshin në të ardhmen me shqiptar.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS