Reims mposht Lille, kështu u vlerësuan Zeneli e Zhegrova

Reims ka shënuar fitore me rezultat 2:1 ndaj Lille në kuadër të javës së 33-të në Ligue 1.

Munetsi dhe Abdelhamid shënuan për vendasit, kurse për kampionin në fuqi shënoi Renato Sanches, shkruan Gazeta Express.

Arbër Zeneli u vlerësua me notën 6.9, pak mbi mesataren e ekipit të tij.

Në anën tjetër, Edon Zhegrova ishte lojtari i dytë më i vlerësuar në ekipin e tij me notë 7.5.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS