UBT

Rangers po tenton ta mbyllë sa më parë marrëveshjen me Rapidin për Albion Rrahmanin

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

E ardhmja e Albion Rrahmanin është larg kryeqytetit të Rumanisë, Bukureshtit dhe klubit të tij Rapid.

Sulmuesi kosovar qysh në vitin e tij të parë ka shkëlqyer me fanellën e klubit rumun dhe ofertat në drejtim të tij nuk janë duke munguar.

Në 26 ndeshje zyrtare me fanellën e Rapidit, Rrahmani ka shënuar 17 gola dhe ka asistuar në pesë të tjerë.

Gjiganti skocez Glasgow Rangers është skuadra favorite për t’i siguruar shërbimet e Rrahmanit dhe po vazhdojnë bisedimet me Rapidin.

Fundamenti

Rapid është duke kërkuar tetë milionë euro nga shitja e Rrahmanit, shumë që është larg nga ofertat që kanë ardhur në drejtim të tij.

Rangers nuk është gati të ofrojë më shumë se 5,5 milionë euro dhe drejtuesit e dy klubeve po vazhdojnë bisedimet.

Në garë për Rrahmanin fuqishëm mbetet edhe Slavia Pragë, por skuadra çeke nuk ka bërë ofertë më të lartë se katër milionë euro.

Gjithsesi 10 ditët e ardhshme janë vendimtare për të ardhmen e Albion Rrahmanit, e ardhme e cila duket larg Superligës së Rumanisë. /Telegrafi/