Fundamenti

Rahimaj tregon me këndë po takohet në SHBA

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Gjilan – Jam i nderuar që në ndërtesën e Capitol Hill së bashku me Ministrin e MAPL-së, z. Elbert Krasniqi, përfaqësues të Konsultës së Kosovës dhe disa nga kryetarët e komunave, u pritëm nga Sekretari i Shtetit të Iowa-s, Paul D. Pate, Zëvendës Sekretari, Christy Johnson dhe Senatorët Annette Sweeney, Michael Ross dhe Eddie Andrews.

Uji Dea

Takime shumë të rëndësishme për të forcuar lidhjet tona, për të shkëmbyer ide dhe përvoja, si dhe për të krijuar mundësi të reja për Kamenicën dhe Kosovën ka shkruar Kadri Rahimaj./rajonipress/