Fundamenti

Qytetarët kritikojnë asambleistët komunal: Merruni me punët e juaja praktike e mos humbni kohë me bojkot

/ 2 minuta lexim
Mobi Casa

Gjilan – Opozita po kundërshton mbajtjen e seancave komunale pa transmetim medial, ndërsa qytetarët thonë se nuk po na duhet aspak me i dëgjue përrallat e tyre dhe interesat e tyre klanore e grupore. Punoni dhe votoni ide e propozime sepse kjo është puna e juaj shprehen qytetarët.

Për shkak të mungesës së transmetimit medial të seancave komunale, opozita po e braktisë seancën duke dështuar shumë projekte e vendime që janë në interes të qytetarëve.

Qytetarët gjilanas e shohin të panevojshwm arsyetimin e opozitës, madje e quajnë qesharak dhe gjest i ulët.

Nazmia qytetar gjilanas thotë se opozita ka shumë mundësi të tjera për ta bllokuar asamblenë komunale.

RCCOLA

“Pse me i dëgjue unë këshilltarët komunal, asnjë sekondë se humbi me i dëgjue përrallat dhe interesat e tyre personale. Asnjë këshilltar s`ka folur deri tash për kërkesat e qytetarëve. Puna e tyre është me ecë përpara komuna dhe projektet e jo bllokada” shprehet Nazmiu.

Meritoni një student thotë se vërtet është e pakuptimtë kërkesa e opozitës.

“Këta këshilltar komunal krejt gëzimin e tyre po e shprehin para kamerave ndërsa po e harrojnë rolin që e kanë. Për mua pak ka rëndësi a i shoh live a jo, për mua e rëndësishme është që ata të marrin vendime në interes të komunës dhe qytetarëve” shprehet Meritoni./rajonipress/