Quni-Kurtit: Kthejeni Veliun unë do ta bëj të pamundurën që ju të mbesni kryeministër

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, i ka kërkuar kryeministrit Albin Kurti ta shqyrtojë edhe njëherë ofertën e kryetarit Isa Mustafa për heqjen e plotë të taksës dhe kthimin e Veliut në pozitën e ministrit.

Quni ka thënë se nëse Kurti reflekton do ta bëjë të pamundurën që në kohë të pauzës ta bind edhe kreun e LDK-së që të votojnë kundër këtij mocioni.

“Nga ky moment e tutje cdo gjë varet nga ju”, i tha Quni Kurtit./Zëri

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).