Fundamenti

Qosja : Thaçi, Krasniqi e Limaj, duhet të jenë bashkë

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Akademik Rexhep Qosja, ka kërkuar nga kryeministri Hashim Thaçi, kryekuvendari Jakup Krasniqi dhe nga deputeti Fatmir Limaj, që të vazhdojnë bashkëpunimin.

Bashkëpunimi i këtyre tre figurave kryesore të luftë së UÇK-së dhe të PDK-së, Qosja ka thënë se është në të mirë të Kosovës, sot dhe nesër.

“I ftoj Jakup Krasniqin, Hashim Thaçin e Fatmir Limajn ta vazhdojnë bashkëpunimin e tyre që ka traditë të gjatë dhe i ftoj për këtë bashkëpunim për të mirën e tyre dhe për të mirën e Kosovës” ka thënë Qosja për gazetën “Epoka e Re”.

Hidromorava

Akademik Rexhep Qosja, ka thënë se vitin 2012 do ta mbajë mend për shumë të mira, por edhe të këqija.

Ai ka thënë se këtë vit do ta mbaj mend për shtimin e njohjeve të shtetit të Kosovës dhe lrimin e Ramush Haradinajt.

Ndërkaq, duke folur për situatën në veri të vendit, Qosja ka thënë se një autonomi në veri do të mund të shkaktojë luftën e ardhshme me Serbinë./Indeksonline/