Qeveria po i atakon njerëzit e LDK-së

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka thënë se LDK është viktimë e qeverisë së Kosovës.

Haziri për “Epokën e Re” ka deklaruar se njerëzit e partisë më të madhe opozitare në vend po atakohen nga Kryeministri Thaçi.

Haziri gjithashtu ka lëshuar shumë kritika në drejtim të qeverisë lidhur me sundimin e ligjit duke theksuar se në këtë fushë janë duke u bërë dështime serioze.

Sa i përket integrimit të Kosovës Haziri ka thënë se LDK-ja është duke e menduar seriozisht rishikimin e agjendës së integrimeve evropiane.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).