Qeveria funksionon, s’ka nevojë për AAK-në!

Për AKR-në është e panevojshme formula e përfolur së fundi për një koalicion në të cilën do të përfshiheshin përveç PDK-së, AKR-së dhe AAK-ja.

Nënkryetari i AKR-së, Ibrahim Makolli, ka deklaruar për “Tribuna Shqiptare” se nuk do të merret me spekulimet për futjen e AAK-së në koalicion, ndërsa thekson se është e rëndësishme që koalicioni ka funksionuar dhe po funksionon normalisht.

E, në anën tjetër, vlerësohet se përfshirja e më shumë partive në Ekzekutiv do të shtonte apetitet për ndarjen e kulaçit, duke ndikuar për tensionimin e situatës politike në vend.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS