PSD-së i bien krahët, pëson debakël

Ish-deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), tashmë pjesë e Partisë Socialdemokrate (PSD), rrezikojnë të mos kenë asnjë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Në bazë të rezultateve të deritanishme të KQZ-së, koalicioni AAK – PSD do t’i ketë 14 ulëse, por asnjëra nga këto ulëse nuk do t’i takojë PSD-së, shkruan sot Gazeta Zëri.

Partisë Socialdemokrate (PSD), që udhëhiqet nga Shpend Ahmeti, duket se gjatë rrugëtimit drejt zgjedhjeve të jashtëzakonshme të 6 tetorit i janë këputur krahët, me të cilët e pati fituar Komunën e Prishtinës në vitin 2017. Kjo për arsye se asnjëri kandidat nga partia e kryetarit aktual të Prishtinës Shpend Ahmetit nuk ka arritur numrin e mjaftueshëm të votave për t’u bërë deputet në Kuvendin e Kosovës.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).