Presidenti i Napolit i dërgoi “sms” trajnerit: Përse nuk luajti Rrahmani?

Amir Rrahmani është bërë një lojtar mjaft i rëndësishëm i Napolit këtë sezon.

Qendërmbrojtësi kosovar ka shfaqur siguri të madhe në ekipin italian dhe është bërë një titullar i padiskutueshëm.

Nën drejtimin e Luciano Spallettit ai ka përparuar shumë dhe ka bërë ngritje profesionale, shkruan “Gazeta Express”.

Por, mediat italiane janë kthyer disa muaj prapa duke e zbuluar një rast interesant që kishte ndodhur në shtëpinë e Napolit.

Më saktësisht, në muajin shtator të vitit të kaluar, trajneri Spalletti kishte vendosur që në ndeshje me Juventusin t’ia besonte pozitën e titullarit grekut Kostas Manolas (në janar iu bashkua Olympiacosit) dhe në këtë mënyrë ta linte në bankën e rezervistëve Rrahmanin.

E ajo që kishte ndodhur më pas ishte diçka vërtet e papritshme.

Pas ndeshjes, presidenti i klubit, Aurelio De Laurentiis i mllefosur i kishte dërguar “sms” trajnerit Spalletti, nga i cili kishte kërkuar sqarim se përse në atë lojë kishte luajtur Manolas e jo Rrahmani, shkruan mediumi italian “Il Mattino”.

Naturisht, kjo përzierje në vendimet e tij nuk i kishte pëlqyer aspak trajnerit Spalletti, shkruan “Gazeta Express”.

Por, kjo nuk është hera e parë, pasi De Laurentiis iu ka dërguar më parë trajnerëve mesazhe telefonike edhe gjatë ndeshjeve.

Sidoqoftë, Manolas u largua nga Napoli në janar dhe kështu ia liroi përfundimisht vendin Rrahmanit.

Mbrojtësi kosovar ka thënë se ndihet i lumtur në Napoli, por kohëve të fundit po spekulohet se interesim për të ka shfaqur gjiganti anglez, Manchester United. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS