Policia në Viti ndalon shtatë të dyshuar të cilët po luanin bixhoz në një kafiteri

Viti – Policia e Kosovës në Viti ka pranuar një informatë se në kafiterin e të pensionuarve është duke u luajtur bixhoz. Patrulla policore ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka takuar shtatë (7) të dyshuar shtetas të Kosovës duke luajtur letra bixhozi.

Pas intervistimit të pronarit dhe personave që janë takuar aty është kontaktuar prokurori i shtetit i cili urdhëron që të dyshuarit të lirohen ndërsa rasti “Organizim i Skemave Piramidale dhe Bixhoz i pa ligjshëm” procedohet në procedurë të rregullt në Gjykatë ka njoftuar policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS