Policia Kufitare e Kosovës vendos vula të 2022-tës

Udhëtarët të cilët kanë kaluar në pikalimin në Muqibabë mes Kosovës dhe Serbisë, në mëngjesin e së enjtes kanë marrë një vulë “interesante” në dokumentet e udhëtimit.

Ata ishin befasuar pasi që Policia Kufitare e Kosovës ua kishte vulosur pasaportat me datë “16 gusht 2022”.

“Ata bre vëlla ishin 10 vjet përpara, ka thënë për koha ditore, njëri nga udhëtarët që ndodhej të enjten në njërin nga autobusët e rregullt të relacionit Preshevë-Prishtinë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS