Policia e Gjilanit objektiv primar krijimin e sigurisë nëpër shkolla

Gjilan – Rreshtere Sadete Sadiku nga Policia e Kosovës është zotuar se këtë vit do të shtohen aktivitetet në drejtim të bashkëpunimit me drejtoret e shkollave, po ashtu strategjia “Policia në Bashkësi” do të jetë në fokus të implementimit, dhe objektiv policore do të jetë “Krijimit i sigurisë nëpër shkolla të të gjitha niveleve” dhe i krijimit të afrisë dhe rritja e besueshmërisë së punëve policore në ruajtjen e rendit dhe qetësisë publike.

Policia e Kosovës “Policia në komunitet” ka pasur një takim me drejtorin e arsimit ne Gjilan, KFOR- in Amerikan, si dhe përfaqësues të ICITAP-it.

Takimi u realizua në lokalet e drejtoratit të arsimit ne Gjilan, ku Drejtori i Arsimit Shqipe Kastrati ka lavdëruar policin e Kosovës për bashkëpunimin korrekt dhe punën që po bënë PK-ja për krijimin e një ambienti të sigurt rreth shkollave ku numri i incidenteve është në ramje dhe dukshëm ma i vogël se në të kaluarën.

Rreshtere Sadete Sadiku nga Policia e Kosovës është zotuar se këtë vit do të shtohen aktivitetet në drejtim të bashkëpunimit me drejtoret e shkollave, po ashtu strategjia “Policia në Bashkësi” do të jetë në fokus të implementimit, dhe objektiv policore do të jetë “Krijimit i sigurisë nëpër shkolla të të gjitha niveleve” dhe i krijimit të afrisë dhe rritja e besueshmërisë së punëve policore në ruajtjen e rendit dhe qetësisë publike.

Fare në fund pjesëtaret e KFOR-it Amerikanë kanë shpërndara mirënjohje për Policin e Kosovës në shenje falënderimi për bashkëpunim nga ana e policisë së Kosovës, për kontributin që po japin në ruajtjen e rendit dhe krijimin e një ambienti të sigurt për të gjithë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).