Policia arreston grabitësit

Gjilan – Në rrugën “Lekë Dukagjini”, në Gjilan janë identifikuar dhe arrestuar dy të dyshuar meshkuj shqiptarë, pasi që për të njëjtit ekziston dyshimi i bazuar se kanë grabitur nga viktima femër shqiptare një çantë krahu në të cilën kishte dokumente personale të viktimës dhe disa para të gatshme.

Tek të dyshuarit janë gjetur gjësendet e grabitura. Me urdhër të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).